ВІТАМИНІЗОВАНІ ЧАЇ, ДЖЕМИ, КАКАО, МЕД ТА ЗГУЩЕНКА В САШЕ

Профілактика і лікування ГРВІ

Опубліковано: 24.07.2021 Час читання: 523

Гострі респіраторні вірусну інфекцію не можна переносити на ногах, треба до повного одужання сидіти вдома. Адже в іншому випадку хворий не тільки сприяє поширенню епідемії, але також безжально ставиться до самого себе.

Золоті правила щодо профілактики ГРВІ:

1. Якщо хворий все-таки не може дозволити собі хворіти вдома (хоча це вкрай бажано), він в будь-якому громадському місці зобов'язаний носити маску. Розміри самих вірусів настільки малі, що для них ватно-марлева маска не представляє взагалі ніякої перешкоди. Але сам по собі вірус у високій концентрації знаходиться не в повітрі, а в слині, соплях, мокротинні, які при розмові та чханні потрапляють на навколишні предмети і людей. Тому завдання маски скоріше не захистити її володаря, а запобігти поширенню вірусу від хворої людини в навколишнє середовище.

2. Наступний захід з профілактики ГРВІ - зменшення концентрації вірусу в повітрі.

Це елементарно досягається регулярним частим провітрюванням приміщень. Провітрювання необхідно робити навіть тоді, коли хтось в родині хворіє. Більш того, це стає обов'язковим, якщо в родині хтось захворів ГРВІ. Теж саме стосується офісних приміщень, шкіл, інститутів. Адже чим інтенсивніше відбувається циркуляція повітря, тим менше ймовірність інфікування.

Також потрібно знати, що для вірусів оптимальним середовищем існування є сухий, запорошений, теплий і нерухоме повітря. В таких умовах віруси здатні існувати цілодобово. А ось вологе, прохолодне і рухомий повітря практично моментально веде до деактивації вірусів. Тому слід чітко розуміти, що в сиру осінньо-зимову погоду інфікування відбувається не через те, що холодно і сиро, а через те, що вікна і кватирки мало хто відкриває для провітрювання.

3. Вологе прибирання приміщень, протирання вологою ганчіркою дверних ручок і краником в ванних кімнатах. Як вже було сказано вище, вірус в крапельках слини і мокроті осідає на предметах навколо хворої людини. Тому, хоча епідемія і називається «епідемія гострої респіраторної вірусної інфекції», яка передається повітряно-крапельним шляхом, однак цей повітряно-крапельний шлях якраз реалізований через предмети побуту.

4.Поетому ще одне золоте правило під час епідемії ГРВІ - часто мити руки. Рознощиками інфекції стають перила метро, ​​гроші, мобільні телефони, дверні ручки, рукостискання, краники раковин, загальна посуд, загальні іграшки і так далі.

5. Не варто забувати і про те, що існують деякі віруси, які викликають епідемію за допомогою водного способу інфікування. Аденовірус - найтиповіший представник. Аденовірусна інфекція характеризується кон'юнктивітом, ринітом, фарингітом, збільшенням і хворобливістю підщелепних лімфатичних вузлів. Саме приєднання кон'юнктивіту змушує припустити аденовірусну інфекцію.

Під час такої епідемії будь-які масові водні процедури стають небажаними. Тим, хто регулярно відвідує басейн круглий рік відомо, наскільки проблематична тема очищення води в наших басейнах. Можливо, під час спалаху епідемії аденовірусу, від купання в басейні варто утриматися на кілька тижнів.

ПІДВИЩЕННЯ СТІЙКОСТІ ОРГАНІЗМУ до вірусу

Підвищення стійкості організму до вірусів можливо за допомогою дій в наступних напрямках:

- Підтримка працездатності та активізація системи місцевого імунітету.

- Створення специфічного імунітету (вакцинація).

- Застосування імунотропних засобів.

Підтримка працездатності та активізація системи місцевого імунітету.

Наша імунна система дуже складно влаштована. Щороку відкриваються нові і нові іммуннокомпетентние клітини. На сьогоднішній день йдуть гарячі суперечки в медичному середовищі з приводу права людини втручатися в імунну систему і якось впливати на її активність. Справа в тому, що ця система настільки складна, що неможливо передбачити наслідки впливу на неї. Так, наприклад, якщо людина має «низький» імунітет, природно, він буде часто хворіти на ГРВІ. З іншого боку, якщо цього пацієнтові добре «простимулювати» імунну систему, то немає ніякої гарантії того, що цей препарат не викличе у нього аутоімунних реакцій, за типом червоного вовчака. І такі випадки далеко не екзотика.

Немає жодного препарату, з ДОВЕДЕНОЮ ефективністю від вірусної інфекції, хоча цей ринок просто заповнений розкрученої продукцією.

Медики вважають, що наш імунітет на 99% обумовлений способом життя (куди входить харчування, фізична активність, емоційний стан, побутові умови) і тільки на 1% імунітет може хоч якось залежати від ліків.

Що ж можна все-таки зробити в осінньо-зимовий період?

Вітамінотерапія - перш за все вітамін С, А і групи В.

Апітерапія (продукти бджільництва) - (мед, прополіс, маточне молочко, перга і т. Д.).

Гомеопатія. Краще лікуватися класичної гомеопатією (пацієнту підбирається 1 препарат на якийсь період часу-принцип «уніцізм»). Таке лікування саме собі є і профілактіческім, так як людина стає мало сприйнятливий до будь-якої інфекції. З іншого боку, класична гомеопатія не завжди доступна. В цьому випадку можна вдатися до комплексної гомеопатії (в препараті кілька компонентів) і гомотоксикології (фірма Хель). Це в будь-якому випадку є екологічною альтернативою іншим медикаментів, хоча і не настільки ефективно, як класичний метод.

Фітоіммуномодулятори -рослинне препарати, що покращують імунітет: ехінацея, елеуторококк, корінь цикорію.

Тепер переходимо до наступного питання про місцеве імунітеті.

Як зміцнити місцевий імунітет або що треба знати кожному про гігієну носа?

Місцевий імунітет - сукупність імунних факторів на слизових оболонках носа, горла, бронхів, шлунково-кишкового тракту. Саме хороший стан слизових забезпечує надійний захист від інфекції. Тому всі заходи профілактики гострих респіраторних вірусних інфекцій будуть спрямовані на забезпечення здоров'я слизових. Все виділення слизових верхніх дихальних шляхів (соплі, слина, слиз, мокрота) грають захисну функцію (містять місцевий імуноглобулін А) і дренажну функцію (забезпечують виведення вірусу назовні).

Отже, зміцнення місцевого імунітету забезпечується хорошими властивостями повітря (повітря в приміщенні досить зволожений, що не пересушити різними обігрівачами) і правильним питним режимом (не допускати пересушування горла). Якщо не вдається зволожити повітря до оптимальних параметрів (оптимальна вологість 40-70%), використовуйте місцево в ніс зволожуючі сольові розчини: Аквамаріс, Салін, Хьюмер, готовий фізіологічний розчин (0,9%). Всі сольові розчини зволожують слизову, прибирають кірки, змивають чужорідні частинки разом зі збудниками.

У домашніх умовах сольовий розчин дуже легко готувати. Він повинен бути наближений до «фізіологічного», тобто до 0,9% -відсотковий, але для промивання носа така точність не важлива. У склянку теплої кип'яченої води додайте 1 чайну ложку солі і 2-3 краплі йоду. Все, розчин готовий! Наберіть його в долоню і втягніть носом підсолену воду так, щоб вона заповнила передні носові ходи. Після цього затисніть ніс і потримайте так розчин 1-2 хвилини. Повторіть ці дії до 5 разів поспіль 2-3 рази на день. При нежиті, синуситах, кірках в носі і чханні ця процедура дуже добре себе зарекомендувала.

Для маленьких дітей, поки вони не вміють втягувати носом воду, краще придбати, наприклад, Салін, в зручному для закапування флаконі. Після того, як флакон закінчиться, його можна легко відкрити і наповнити звичайним розчином домашнього приготування або купленим в аптеці.

Не варто вдувати розчин в ніс за допомогою маленької груші, так як рідина під напором може потрапити в євстахієві труби і викликати захворювання вух. Це особливо актуально для дітей, у яких слухові труби широкі, короткі і розташовані більш горизонтально, ніж у дорослих.

Також для посилення місцевого імунітету досить популярні так звані бактеріальні стимулятори місцевого імунітету, які випускають в спреях, капсулах, таблетках. У вигляді спрея випускається ІРС-19, в капсулах і таблетках - Ісміжен, Бронхо-Ваксом, Бронхомунал, Имудон, Рибомунил. Ці препарати складаються з лизата бактерій (фрагментовані антигени збудників), які, потрапляючи в організм, стимулюють місцевий імунітет, після чого концентрація імуноглобуліну в слизу збільшується в 100 разів. Вони використовуються як для профілактики, так і для лікування ГРВІ, а також запобігають бактеріальні ускладнення вірусної інфекції.

10 простих порад для того, щоб не захворіти на ГРВІ.

Ви здивуєтеся, але насправді дуже небагато людей дійсно дотримується цих правил.

1.Часто мийте руки, адже найчастіший спосіб передачі вірусних інфекцій - контактний. Якщо на Вас чхнули, тут складно звинувачувати себе, але ж часто вірус потрапляє в організм з брудною дверної ручки або перил в метро.

2.Режим торкайтеся до рота, носа, очей. Якщо необхідно висякати ніс або потерти очі - вимийте перед цим руки.

3. Не треба намагатися «ковтати» соплі або затримувати їх в носі. Сякання забезпечує дренажну функцію, так організм позбавляється від інфекції.

4.Прінімайте вітамінні комплекси, особливо багаті на вітамін С. Вони не тільки рекомендовані для профілактики вірусних захворювань, але також корисні при розвиненому ГРВІ: вони скорочують період одужання після інфекції.

5.Ізбегайте контакту з хворими людьми. Якщо контакт все ж неминучий, обов'язково вимийте потім руки і прийміть вітаміни.

6.Полноценно харчуйтеся: здорова, високо енергетичних їжа забезпечує усіма необхідними будівельними матеріалами імунну систему людини.

7.Нормалізуйте сон. Якщо людина постійно не висипається, він перший претендент захворіти на ГРВІ.

8.Пейте більше води. Для хворої людини масою 70 кг необхідно в добу вживати більше 3,5 літра рідини, для того щоб ефективно знизити концентрацію токсинів в крові і вивести їх з організму. Не допускайте пересихання слизових носа, рота і горла.

9.Ізбегайтебудь-якого виду вогкості.

10.Правільно приймайте медикаментозне лікування при ГРВІ.

Медикаменти та ГРВІ

Слід пам'ятати про те, що антибіотики не впливають на вірусну природу ГРВІ. Тому ГРВІ антибіотиками не лікується. Переконайтеся в тому, що у Вас дійсно просто гостре вірусне захворювання. Відвідайте лікаря, щоб він подивився горло і послухав легені. Антибіотики слід приймати тільки за призначенням лікаря у разі наявності бактеріальних ускладнень вірусної інфекції, таких як синусит, ангіна, бронхіт, пневмонія. Самолікування антибіотиками неприпустимо.

Краплі в ніс з судинозвужувальну дію (назальні деконгестанти) зменшують набряк і проникність слизової оболонки носа, завдяки чому нежить зменшується. Їх слід приймати тільки за потреби і не більше 5-7 днів, так як тривалий локальний спазм судин призводить до атрофії слизової, сухість, зниження нюху. Якщо нежить придбав затяжний характер і Ви змушені постійно капати ніс, обов'язково йдіть до ЛОРа, так як така ситуація є неприпустимою.

Зверніть увагу на те, що протиалергічні (антигістамінні) препарати, які призначаються в разі сінної лихоманки і інших видів алергічних захворювань, при яких буває закладеність носа, чхання, текучий нежить, не застосовні для лікування звичайного ГРВІ. До складу таких спрей і крапель іноді можуть входити деконгестантів для того, щоб ефективніше прибирати симптоми алергії, але знову таки, вони не годяться для лікування вірусного нежитю.

Слід бути вкрай обережними з групою «протикашльових« препаратів на основі кодеїну (наприклад, Синекод, Глаувент, Стоп-туссин). Кашель- це захисний рефлекс організму, спрямований на виведення чужорідного об'єкта з бронхів. Пригнічуючи відкашлювання, організм не матиме можливості позбутися мокротиння, яка складається з збудників і лейкоцитів.

Таким чином, перебіг захворювання затягується, можливий перехід в хронічну форму. Тому такі протикашльові препарати даються тільки за призначенням лікаря за суворими показаннями (найчастіше це ризик пошкодження легеневої тканини при болісному кашлі). Не слід плутати ці протикашльові препарати з різними трав'яними сиропами від кашлю (Гербіон, Туссавіт і т.д.). Такі сиропи обволікають суху роздратовану слизову дихальних шляхів, пом'якшуючи дратівливий кашель, відчуття лоскотання в горлі.

Наостанок хочеться зробити останній коментар щодо лікування ГРВІ: гострі вірусні інфекції мають свій цикл течії, тому, навіть не приймаючи ніяких ліків, а просто сидячи вдома в теплі і вживаючи чаї з калиною, малиною і медом, людина одужує в перебігу 5-7 днів, тому що розвиток захворювання так запрограмовано.

Якщо застосовувати різні препарати - можна встати на ноги і за 3 дні, але деяка розбитість і нездужання будуть зберігатися ще кілька днів. Тобто, в принципі, обидві стратегії цілком рівнозначні. Єдине, що пацієнт повинен гарантувати сам собі (і це ніхто за нього не може зробити) - це можливість хворіти вдома. І переконайтеся, що у Вас ГРВІ, а не інше захворювання бактеріальної етіології.

Корисні поради при лікуванні ГРВІ:

1.Будьте впевнені в тому, що у Вас дійсно ГРВІ, а не інше захворювання (в тому числі бактеріального походження).

2.Біль будинку.

3.Якщо болить горло і є нежить - це швидше за все ГРВІ. Якщо ж є біль в горлі, але без нежиті - обережно, це може бути ангіна (більш ніж в 50% випадків).

4.Протівовірусние препарати, такі як амізон, гропринозин, ефективні тільки протягом перших 2 днів, після початку захворювання. Якщо їх почати приймати потім - користі від них немає.

5.Прінімайте жарознижуючі тільки при дуже високій температурі, коли організм важко її переносить. Жарознижуючі засоби послаблюють імунну відповідь організму. Перевагу варто віддавати парацетамолу і ібопрофену, які призначаються і дітям. Уникайте багатокомпонентних жарознижуючих препаратів, так званих «коктейлів», типу каффетін.

6.Детям не можна давати при ГРВІ аспірин (ацетилсаліцилова кислота) через ризик розвитку синдрому Рея (тяжке ураження печінки і нервової системи).

7.Промивайте ніс сольовими розчинами. Без здорових, чистих ЛОР-органів не буває здоров'я нижніх відділів дихальної системи.

8.Часто провітрюйте приміщення і стежте за тим, щоб повітря не було пересушене обігрівачами.

Стрижевська Олександра

Коментарі

Написати коментар